web analytics

Súčasný trend: Využite služby hodinového manžela

V súčasnosti je pomerne silným trendom žiť single. Počet domácností o jednom človeku vzrastá. Samy žijú aj mnohé mladé ženy a údržba domácnosti občas vyžaduje okrem bežných úkonov ako varenie, upratovanie či pranie aj náročnejšie zákroky. Na opravu kvapkajúceho vodovodného kohútika, pretekajúcej toalety alebo nefunkčného vypínača si mnohá z dám sama netrúfne. Nemá ani potrebné znalosti ani remeselný um. A práve tu prichádzajú k slovu hodinoví manželia.

Dajte si od mužov oddych

Ženy, ktoré žijú samy, ocenia, že najatí hodinoví manželia urobia všetko, na čo je v domácnosti potrebná mužská ruka. Potom im žena zaplatí a oni v pokoji odídu. Pre dámy so zlomeným srdcom, ktoré nijako zvlášť netúžia živiť mužské pohlavie a chcú si od neho dať na nejakú dobu pauzu a pritom si na mužské práce samy netrúfajú, ideálna možnosť, ako mať v domácnosti všetko fungujúce, a pritom bez mužskej prítomnosti. Navyše ocenia, že muž všetko urobí rýchlo, dobre a bez zbytočných rečí. Ruku na srdce, dámy, koľkokrát ste už vašu drahú polovičku žiadali, aby pripevnila tú poličku v kuchyni, a dosky stále ležia zrovnané v komore? Jediného, čoho sa vám dostalo, je komentár v tom zmysle: „Neotravuj, nemám čas“.

Vie si rady so všetkým

Ako to s hodinovým manželom u nás vlastne je? U nás sa prvý objavil niekedy v roku 2004 a od tej doby je po nich stále väčší dopyt. Ich služby sa rozširujú a medzi dámami je o ne silnejúci záujem. S čím sa môže taký hodinový manžel stretnúť? V zásade by si mal vedieť poradiť v podstate so všetkým, čo v domácnosti môže zlyhať alebo sa pokazí. Vymeniť žiarovku, zavesiť luster, opraviť pánty na skrini, nalepiť odpadnuté kachličky v kúpeľni. Na odbornejšie práce ako trebárs opravu vypínača či zásuvky je ale samozrejme lepšie najať si elektrikára, totiž ak práve váš prichádzajúci hodinový manžel nie je v tomto odbore vyučený. Hodinoví manželia ale samozrejme odmietajú varenie, umývanie riadu alebo napríklad pranie či žehlenie. Ostro sa ohradzujú aj proti erotickým službám, ide skutočne a len o remeselnú výpomoc.

vrtacka

Koľko stojí všeumelec ?

Koľko si hodinový manžel za svoju prácu účtuje? V Bratislave je to asi 15 eur za hodinu, na vidieku menej, napríklad 8 eur za hodinu. Samozrejme, že ak dokupuje nejaké súčiastky na výmenu, napríklad žiarovky, zásuvky, vypínače, vodovodné tesnenia atď, naúčtuje zákazníčke ich nákupnú cenu a tá mu ju zvlášť zaplatí. Rovnako tak si nechá uhradiť aj cestovné náklady. Zbohatnúť sa na tejto činnosti príliš nedá, ale hodinový manžel je pánom svojho času, a ak sa vie otáčať a venuje čas aj svojej prezentácii (inzercia, vlastné internetové stránky), o zákazky nemusí mať núdzu. Navyše má veľkú výhodu, že ide o prácu, ktorú mu zákazník zaplatí ihneď po jej vykonaní. Nemusí čakať na splatnosť faktúry.

Mladí muži už kutilstvu neholdujú

Ako potvrdzujú hodinoví manželia, väčšinou si ich najímajú ženy, ktoré si príliš nevedia rady s rôznymi technickými vecami v domácnosti. Často ide buď o rozvedené ženy, alebo vdovy, ale pribúda aj klientiek z radov manželiek večne zaneprázdnených podnikateľov, ktorí skrátka nemajú na domáce práce čas. Občas sa ale vyskytnú aj muži, hlavne tí staršieho veku, pre ktorých je už kvôli fyzickej kondícii problém treba vyliezť na rebrík.

Isté je, že hodinovým manželom sa pre ich činnosť otvára čoraz väčší priestor. Zatiaľ čo muži starších ročníkov boli väčšinou celkom schopní kutilovia, čomu ich často naučila núdza, o mladších ročníkoch sa to rozhodne povedať nedá. Málokto z mladých mužov zvládne rôzne kutilské úkony, alebo je vôbec schopný niečo rukami urobiť. Takže aj keď má mladá žena vedľa seba svalnatého krásavca, pokiaľ ide o údržbu domácnosti, vôbec to nemusí byť žiadna výhra.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.