web analytics

Inšpirácie na záhradné lavičky

Každej záhrade pristane lavička. Nie len pre oddych záhradkára uprostred náročnej práce okolo kvetov či zeleniny. Zákutie s lavičkou môže byť príjemným miestom pre relax každého rodinného príslušníka alebo pre stretnutie s priateľmi. Prinášame niekoľko návrhov, ako by lavička mohla vyzerať.


Lavičky sa dajú kúpiť v hobby markete a kto nie je zručný alebo nemá prístup k materiálu, ten si ju tam môže zadovážiť. Ale s hromadne vyrábanými veci je to ako s panelákmi. Podobajú sa jeden na druhý a nie je medzi nimi nijakého rozdielu. Prídete k niekomu na návštevu on tam m takú istú lavičku, ako ste si nedávno kúpili do svojej záhrady vy.

Každý chalupár a každý záhradkár musí byť aj kutil. A pre domáceho majstra nieje problém si lavičku do záhrady alebo pred dom vyrobiť. Kto má zváračku, použije oceľ na rám, kto sa vyzná v práci s drevom, dokáže vyrobiť celú lavičku len z dreva. A nie vždy to musí byť len nový materiál. Často sa dajú na domáce posedenie použiť aj vyradené predmety.

Lavica z kolies na voz

Zrušili ste starý voz? Nebavia vás drevené kolesá zavesené ako gýč na stene domu? Nie je problém prerobiť to na lavičku, ktorá má štýl a ktorá iste zaujme každého návštevníka vašej záhrady. Ak máte dom ladený do sedliackeho vzhľadu, tak takáto lavica sa do nej bude tématicky hodiť a s jej výrobou zručný stolár nebude mať problém. Len nezabudnite kotviť kolesá, aby vám lavička neušla.

Paletový záhradný nábytok je stále obľúbený

Po „vynáleze“ paletového nábytku sa s inšpiráciami tohto typu vrece roztrhlo. Na výrobu sedení sa používajú nie len staré palety, často si domáci majstri na svoje výrobky kupujú nové ešte nepoužité palety. A existujú dva typy záhradkárov. Jedni tento záhradný nábytok milujú, iní ho neznášajú. A čo vy? Napíšte nám do komentára, či máte v záhrade nábytok z paliet a ako ste s ním spokojní.

Lavica do záhrady z hrubých dosák

Najkrajšie veci sú tie najjednoduchšie. Niekoľko hrubých dosák a výsledkom môže byť aj takáto na prvý pohľad jednoduchá, no robustná lavica. Nemusíte ju rovno okopírovať, možno vám stačí niekoľko inšpirácií na lavičky do záhrady a vyrobíte si tú svoju. Bude to originál najlepšie sa hodiaci do vášho prostredia.

Kým sú jarné práce v záhrade ešte ďaleko, využite zimný kľud a zmajstrujte si nové miesto pre oddych.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.