web analytics

Ako chudnúť pomocou ovocia? Zabudnite na banány, hrozno, avokádo a papáju

Ovocie je zdravé, má veľa vitamínov. Avšak háčik je v tom, že obsah cukru v niektorých druhoch je tiež značne vysoký. Pokiaľ vám ide o chudnutie, strážte si predovšetkým ovocie s vysokým obsahom cukru, medzi ktoré zaraďujeme hlavne hrozno a banány.

Pozor na ovocné kalorické bomby

Nutrične veľmi hodnotným ovocím je aj avokádo. Má vysoký obsah mononenasýtených mastných kyselín, čo je u ovocie unikátne. Vďaka tomu vás nasýti. Avšak pozor, je veľmi kalorické, podobne ako papája. Aj tá má vysokú nutričnú hodnotu, ale hneď po spomínanom avokáde je druhým nejkalorickejším ovocím.

Zabudnite na sušené plody

Ďalej je tiež nevhodné sušené ovocie, a to akýkoľvek druh. Sušením sa odparí voda, ale cukry zostanú. Keď zjete rovnaké množstvo čerstvého ovocia ako sušeného, ​​dostanete do seba oveľa viac sacharidov, a tým naopak kilogramy pribúdajú, bohužiaľ.

Ideálne sú citrusy

Čo ale z ovocia naopak zvoliť pre chudnutie? Veľmi dobré sú citrusy, hlavne grapefruit, ktorý je doslova vitamínovou bombou z hľadiska obsahu vitamínu C. Aj pomaranč, pomelo či citrón sú na udržanie štíhlej línie skvelé, pomáhajú odbúravať tuky.

košík ovocia

Vitamín C je tukožer

Preto na citrusy v jedálničku nikdy nezabúdajte. Medzi tukožery patria vďaka už spomínanému vitamínu C, ktorý má v tukovom metabolizme určitú úlohu. Vie ho veľmi úspešne naštartovať.

Jablká nasýtia a pôsobia ako preháňadlo

Jablká obsahujú vlákninu, vďaka tomu si zaplníte žalúdok a budete na nejakú dobu nasýtení. Podobne sú na tom s vlákninou aj hrušky. Obsah pektínu v nich totiž pomáha brániť rýchlej absorpcii cukrov, a to je veľmi pozitívne. Rovnako tak majú laxatívne účinky.

Čučoriedky odbúrajú tuk

Skvelé sú čučoriedky. Majú veľmi málo kalórií, vysoký obsah antioxidantov a vlákniny aj vitamínu C. Navyše veľmi účinne pomáhajú odbúravať brušný tuk.

Jahody na upratovanie čriev

Jahody pomáhajú robiť upratovanie čriev, odvodňujú. Vďaka tomu sú nezastupiteľné v odvádzaní odpadových látok z tela a urýchľujú trávenie a metabolizmus. Skrátka bez jahôd ani ranu.

Čerešne na dnu i pre štítnu žľazu

Čerešne obsahujú jód pre štítnu žľazu a tým tiež pomáhajú látkovej výmene. Nezastupiteľné sú aj pri dne, kedy rozpúšťajú kyselinu močovú. Višne zase zlepšujú stav cukrovky.

Vitamín C

Ako naštartovať zhadzovanie kíl? S melónom

Melón má rad vitamínov. Vďaka veľkému obsahu vody čistí črevá a trávenie a dokonca aj pomáha štartovaniu hormónu tyroxínu, ktorý spaľuje tukové zásoby.

Rovnováha organizmu vďaka nektarinkám

Nektárinky majú obrovské množstvo vody, okrem toho obsahujú aj vápnik a draslík, prvky dôležité pre fungovanie ľudského organizmu.

Bomba zvaná kiwi

Kiwi je doslova vitamínovou bombou. Pri diéte sa preto nemusíte báť jesť vyššie popísaného ovocia.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.