web analytics

Zútulnite si kúpeľňu farebnými tapetami

Pripadá vám vaša kúpeľňa príliš fádna a nudná? Máte pocit, že je na čase ju nejako oživiť? Chcete, aby sa z vašej kúpeľne stalo miesto, kde radi strávite čas relaxáciou a kúpeľom po náročnom dni, pretože váš pohľad utkvie na príjemne dekorovaných stenách? V tom prípade je čas na zmenu.

Presne merajte a kupujte radšej väčšie množstvo

Interiér vašej kúpeľne už nemusia tvoriť jednofarebné steny, ktoré žiadnu veľkú parádu neurobia. Skúste ich pokryť pestrými vinylovými tapetami podľa vlastného gusta. Než vôbec vyrazíte na nákup, najprv si presne zmerajte dĺžku a výšku stien, kam tapety plánujete umiestniť. Premyslite si tiež aké farby či vzory na tapetách by sa vám najviac páčili. Berte pritom ohľad na celkové farebné ladenie miestnosti, napríklad kachličiek a podobne. Potom už môžete vyraziť do obchodu. Kupujte vždy väčšie tapety, než je to, čo ste namerali. Presahy odrežete a môžete ich ešte rôzne zaujímavým spôsobom využiť. Horšie je, keby ste merali zle a tapety by sa vám nedostávalo.

Vysoká odolnosť proti vlhku a oteru

Zabehnite do obchodu s tapetami a pýtajte sa po tapetách z vinylu. V kúpeľni je totiž vysoká vzdušná vlhkosť. Ak by ste použili papierové tapety, s veľkou pravdepodobnosťou by vám veľmi rýchlo splesniveli a stali by sa nositeľom baktérií a infekcií. Tiež by sa veľmi rýchlo zašpinili. Vinylovým tapetám zhotoveným z kombinácie umelej hmoty a celulózy ale vlhkosť nevadí. Ich veľkou výhodou je umývateľnosť a pomerne vysoká odolnosť proti oteru. Aj tento druh tapiet celkom dobre izoluje teplo. Môžete tiež veľmi dobre prekryť rôzne nerovnosti na stenách, čo iste oceníte. Nesmieme zabudnúť ani na to, že tapety z vinylovej hmoty sa vyznačujú pomerne vysokou životnosťou, ktorá môže činiť dokonca až 10-15 rokov.

umyvadlo

Hra s priestorom

Pestrá je tiež ponuka vzorov od imitácie múru trebárs kamenného alebo tehlového, imitácie korku, obkladov, rôznych abstraktných vzorov kachlíc, alebo napríklad tiež plagátov, ktoré dodajú vašej kúpeľni nový rozmer. Ak vyberáte tapetu, zohľadnite tiež celý priestor kúpeľne. Pracujete s veľkým priestorom a radi by ste ho zmenšili a trochu tým zútulnili? Potom sa nebojte vybrať si tmavšie a komplikovanejšie a väčšie vzory. Výsledný optický dojem potom kúpeľňu trochu zmenší. Ak však máte malú kúpeľňu a chcete ju zväčšiť, použite naopak svetlejšie tapety jemnejších tlmených farieb s drobnejšími a menej výraznými vzormi. Záleží na vás, akú variantu si zvolíte.

Lepenie je hračka

Lepenie vinylových tapiet prebieha pritom pomerne jednoducho. Rozmotáte si pás tapety a odstrihnete si ho na potrebnú dĺžku a šírku. Rub potriete lepidlom, ktoré si rozrobíte podľa návodu. Približne tri minúty necháte lepidlo pôsobiť. Potom pás opatrne uchopíte oboma rukami a lepíte odhora nadol na stenu. Ideálne je, keď ste na lepenie dvaja, aby vám niekto mohol hovoriť, či je pás rovno, alebo v prípade, že je pás veľmi široký, pomáhal lepiť jednu stranu. Akonáhle je tapeta nalepená, vyhlaďte povrch kefkou, prípadne stierkou. Špongiou potom utrite prípadný prebytok lepidla.

 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.