web analytics

Prečo je starostlivosť o ruky taká dôležitá?

V posledných rokoch sa čoraz viac upriamuje pozornosť na poctivú a správnu „skincare“ – starostlivosť o pleť. Zo všetkých strán nám je pripomínané pravidelné čistenie, použitie rozliných gélov a krémov. O čom sa toľko nehovorí, sú naše ruky. Naše ruky používame dennodenne, neustále nimi niečo chytáme, a preto si tiež zaslúžia našu pozornosť.

Vedeli ste, že umývaním rúk naše ruky strácajú jemnosť a sú čoraz viac dehydratované? Ak nie, dnešný článok vám vysvetlí, prečo je dôležitá starostlivosť o ruky.

  • Hydratácia

Zatiaľ, čo koža na dlaniach je pomerne hrubá, koža na vonkajšej časti rúk je tenšia. Práve koža na vonkajšej strane sa zvykne rýchlo vysušiť, v dôsledku čoho nám môžu na ruke vzniknúť šupinky a suché miesta. Je nevyhnutné používať krémy na ruky, ktoré sú hydratačné. Rukám sa tak vracia to, čo im tak veľmi chýba – hydratácia.

  • Proti vráskam

So starnutím prichádzajú prvé krém na ruky zabezpečuje určitú elasticitu a pružnosť, ktorú koža na rukách potrebuje. S krémom na ruky sa tak nemusíte báť skorých vrások na rukách.

  • Pomôžete aj nechtom

Nie sú súčasťou kože, sú však súčasťou celej ruky. Aj nechty vedia získať potrebné látky z krému, ktorý použijete. Krém vie udržať nechty v zdravom a nelámavom stave, zvyšuje ich ochranu pred uložením niektorých baktérií a vírusov a pôsobí priaznivo na ich rast. Nechty budú dlhšie a pevnejšie, čo je to, po čom túži každá žena.

  • Vedomie o starostlivosti

Čím viac sa o svoje telo staráte, tým viac sa vám odvďačí. Aj keby nemáte suché ruky, krém na ruky používať môžete. Prečo? Lebo sa tak staráte o svoje telo a dávate mu, čo si zaslúži. Môžete preto porozmýšľať aj o univerzálnych telových mliekach a krémoch, ktoré môžete použiť ako na ruky, tak aj na zvyšok tela.
Zdroj obrázku: Olha Kozachenko / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.