Že minibager a záhrada nejdú príliš dokopy? Presvedčíme vás o opaku, ide totiž o veľmi úsporné, ale najmä obratné stavebné stroje, ktoré nájdu omnoho širšie uplatnenie než pri výkopových prácach.
Obratnejší, tichší a úspornejší než bežné stavebné stroje
Bagre, dozéry, nakladače či iné stavebné stroje „bežnej veľkosti“ sú nemotorné, majú vysokú spotrebu a sú tiež veľmi hlučné, čo určite neocenia vaši susedia v zastavanej oblasti. Minibager je vďaka menším rozmerom a tenším pásom obratnejší. Na rozľahlých pozemkoch vám s ním síce bude práca trvať dlhšie, pohybovať sa s ním však budete istejšie aj v blízkosti stien okolitých stavieb. Vďaka nižšej hmotnosti je tiež šetrnejší k povrchom, po ktorých sa pohybuje.
Tie najmenšie modely sú užšie než 80 cm a ak budete potrebovať, prejdú aj cez úzku bránku alebo štandardné 80 cm dvere (áno, pokojne aj do interiéru). Vďaka pásom sa aj po svahovitom teréne pohybujú s istotou.
Minibager ako univerzálny pomocník
Ak si myslíte, že minibager môžete použiť iba na výkopy, mýlite sa. Široká škála pripojiteľného príslušenstva z neho totiž robí švajčiarsky nožík medzi stavebnými strojmi.
Môžete pomocou neho zbúrať starý dom, prístavbu či šopu, zhŕňať zeminu a vyrovnávať terén, nakladať sypké i pevné materiály, zhutňovať povrch, či napr. hĺbiť otvory na základy plotov.
Využijete ho tiež pri každej činnosti, na ktorú ľudské svaly jednoducho nestačia. Pomôže vám vyčistiť pozemok od náletových drevín, vykopať alebo vytrhnúť staré pne, premiestniť nahromadený železný šrot atď.
Ušetriť vám pomôže požičovňa stavebných strojov
Ceny minibagrov začínajú na vyšších tisíckach eur, čo nie je zrovna suma, ktorú má každý vo vrecku. Minibager si však môžete aj výhodne požičať, a to za menej než 100 € na deň. V ponuke ho má snáď každá požičovňa stavebných strojov.
Pridať komentár