web analytics

Pes vo veľkej záhrade

Kúpili sme si záhradu na konci dediny a chodíme do nej aj v zime. Radi sa prechádzame po lúke nad sadom, z kopca je nádherný výhľad do celej doliny. Našu radosť nám kazia psi od susedov. Keď im ujdú z dolných záhrad, behajú po všetkých pozemkoch. Preto som susedov upozornil na elektronické ohradníky pre psov.

Sami psa zatiaľ v tejto záhrade nemáme, ale plánujem si ho zaobstarať. Dobrý strážca ale aj spoločník sa osvedčil v záhrade pri dome mojich rodičov. Okrem priestoru ale pes potrebuje aj výcvik, aby nerobil problémy majiteľovi ale ani iným ľuďom pri prechádzke po ulici alebo pri behaní po lúkach. Často je to problém pána, že nevie, ak sa má ku svojmu psovi správať, ale nezbedného psa pomôže udržať v medziach slušnosti dobrý výcvikový obojok. Hovorím to aj susedom. Keď pes neposlúchne slovný príkaz svojho pána, výcvikovým obojkom mu príkaz zdôrazníme. Nepríjemný impulz neublíži, ale upozorní psíka na povinnosť dodržiavať pravidlá.

Najčastejšou výhovorkou mojich susedov je, že im pes ušiel z dolnej oplotenej časti záhrady. Ja si myslím, že je to preto, že sa im málo venujú a nechodia s nimi na dlhé prechádzky na lúky. A zvedaví psi dobehnú k iným susedom, ktorí sa práve po lúkach prechádzajú. Lenže nie každému je príjemné, keď ho ovoniava cudzí pes a majiteľ je v nedohľadne.

pes na snehu

Aby sa niečo podobné nestávalo mne, mám v pláne inštalovať okolo celej záhrady, teda aj okolo lúky nad sadom, elektronický ohradník, ktorý udrží psa na našom pozemku a nedovolí mu behať po susedných lúkach. Jednak preto, aby neplašil susedov pri kosení alebo prechádzkach, ale ani aby sa mi nezabehol veľmi ďaleko. Pretože za psa je vždy zodpovedný jeho majiteľ.

Z ponuky výrobkov značky Reedog si vyberie majiteľ každého plemena psa aj veľkosti pozemku. Pretože dobré vzťahy robia dobrých susedov a týka sa to správania nie len samotných ľudí, ale aj ich psov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.