web analytics

Upravte si záhradnú konvu na polievanie

Kým príde čas vyraziť do záhrady a začať sa venovať pestovaniu zeleniny a ovocia, využite voľný čas a upravte si konvu na polievanie tak, aby ste ju bez problémov uniesli, aby sa vám ľahko do nej napúšťala voda bez rozstrekovania po okolí a aby vám počas nesenia plnej konvy k stromčekom alebo kvetinám voda z nej nešpliechala na topánky.

Konvy sa predávajú z rôznych materiálov, no najobľúbenejšie sú zrejme plastové. Prázdne sú ľahké na prenášanie, sú odolné, nehrdzavejú a nechladia na ruky. Navyše sú dostupné v rôznych objemoch. Ženy uprednostňujú menšie, o obsahu päť alebo osem litrov, silnejší muži zase neradi veľa nachodia po záhrade, tak si vyberajú desaťlitrové alebo štrnásťlitrové kupy na polievanie. Tieto plastové typy ale majú jednu spoločnú záludnosť.

konva

A to relatívne malý napúšťací otvor na vrchu. Ak púšťate vodu do kupy z nadzemnej nádrže, v ktorej zachytávate dažďovú vodu alebo ohrievate na slnku vodu zo studne a výška medzi ventilom a kupou je viac, ako 10 centimetrov, zrejme aj vám sa nie vždy podarí trafiť vodu do otvoru a teda časť vody sa pri napúšťaní rozstrekuje po okolí. Okrem toho, že potom chodíte po mokrom, míňate zbytočne aj vodu. A pri nosení plnej kupy po záhrade určite aj vám občas vyšplechne z konvy voda na nohavicu alebo topánku.

Riešenie je jednoduché. Najprv si kúpte o trochu väčšiu plastovú kupu, než bežne používate. Potom na jej vrchu lámacím nožíkom vyrežte väčší otvor na napúšťanie vody. Ale tak, aby ste jeho okraje viedli dostatočne ďaleko od bokov kupy, inak by ste zoslabili jej vrch a tým aj pevnosť celej kupy. Do upravenej kupy ale napúšťajte menej vody, teda do 14 litrovej stále desať litrov, ako ste mali vo zvyku nedávno. Väčší otvor na vrchu vám umožní ľahšie konvu napustiť a nižšia hladina v kupe zase zabráni vyšpliechavaniu vody cez väčší otvor.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.