web analytics

Prvý ročník záhradkárskej výstavy Hurá do záhrady v Trenčíne

Hurá do záhrady je názov televízneho magazínu pre záhradkárov. A od roku 2017 aj názov záhradkárskej výstavy v Trenčíne. Musím povedať, že so zaujímavým konceptom, ktorý túto výstavu odlišuje od ostatných veľkých poľnohospodárskych výstav. Ak ste prvý ročník podujatia nestihli, možno vás navnadím navštíviť ten nasledujúci. Ako bolo?


Poľnohospodári majú u nás svoju „veľkú“ výstavu v auguste v Nitre. Tlačenica začína už v meste, príjazd k parkovisku trvá aj hodinu a ani s tým parkovaním to nebýva slávne. Často stojíte ďaleko od areálu. A keď už ste vo vnútri, v pavilónoch vás vláči dav, zastaviť sa pri stánkoch býva problém. Všade plno ľudí, všade plno stánkov a so záhradkou to má málo spoločné. Snaha ukázať všetko od záhradky po veľké pole, od hrablí po obrí kombajn dáva výsledok, v ktorom si nikto nenájde nič pre seba.

výstava Hurá do záhrady

V Trenčíne nič z toho nenájdete. Kolóny v meste takmer nepoznajú, parkovisko blízko brány a na tomto ročníku sme dokonca parkovali vo vnútri areálu. Nie len, že to bolo lacnejšie, ako v Nitre, ale kedykoľvek ste si mohli odbehnúť z plochy stánkov do auto odložiť nákup, aby ste stromčeky nemuseli vláčiť po celej výstave, ale aj sa občerstvili v aute.

Hurá do záhrady

Stánkov na ploche bolo menej, ale všetky mali čo do činenia so záhradníčením. Ak ste hľadali malú mechanizáciu, okrasné kvety, ovocné stromčeky alebo exotické ovocné kríky, všetko ste tu našli. A návštevníci? Všetko záhradkári, všetko jedna krvná skupina.

sprievodný program

Ale tak, ako sme zvyknutí, že v televíznej relácii Hurá do záhrady nám vždy poradia alebo ukážu niečo nové či zaujímavé, tak to bolo aj na výstave. Hoci ste si mohli v stánkoch nakúpiť všetko do záhrady, čo vám v nej ešte chýba, prakticky neustále trvajúci sprievodný program vás zasýtil množstvom nových a poučných informácií. A tiež ste sa mohli spýtať profesora Hričovského, čo vám nebolo jasné.

profesor Hričovský

Alebo vonku si pozrieť ukážkové strihanie ovocných stromov aj s vysvetlením nesprávnych postupov a ich dôsledkov na rast stromov a zber úrody.

vzorové stromčeky

To, že vstupné a parkovné je v Trenčíne lacnejšie, ako v Nitre, je len čerešničkou na torte. Ak máte veľkú farmu, choďte aj na budúci rok do Nitry. Ale ak ste záhradkár, radšej sa vyberte do Trenčína na výstavu Hurá do záhrady. Oplatí sa to.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.