web analytics

Nakupovanie s mobilom

nakupovanie s mobilom Kto si nepamätá, nech si píše. Mnohí z vás iste používajú mobil ako poznámkový blok, na poznámky nielen o tom, čo nezabudnúť nakúpiť. Pokiaľ vás ale zaujíma, čo znamená čo na obale potravín o jej zložení, nemusíte nosiť so sebou siahodlhý zoznam ani si nič do mobilu zapisovať. K dispozícii máte aplikáciu pre smartphony, ktorá vám toto všetko povie a ešte aj oveľa viac.

Najčastejšie ľudí asi zaujíma, čo sú to éčka v potravinách. Nie každé éčko musí byť nutne škodlivé (aj vitamín C má svoj „e“ kód), aj keď do konkrétnej potraviny sa nie vždy musí dávať. Aplikácia NutriAtlas, ktorú v súčasnosti môžete využívať na smartphonoch s operačným systémom Android alebo na iPhone vám ukáže kompletný zoznam všetkých éčiek spolu s doplnkovými informáciami, napríklad či sa jedná o prísadu živočíšneho pôvodu, ako je jej užívanie vo vzťah s deťmi alebo tzv. skóre nebezpečnosti.

Ale potraviny nie sú len éčka. Aplikácia vám ponúka aj užívateľmi systému tvorený zoznam potravín, akýsi výber pre zdravé jedenie, so základnými informáciami o krajine pôvodu, dodávateľovi, veľkosti balenia a orientačnej cene a doplnené často o fotografiu či čiarový kód. A samozrejme zloženie, vrátane éčiek.

No vyberať si, čo nakúpime, až v predajni môže byť nepraktické. Preto si doma na PC môžete pripraviť svoj nákupný zoznam a v predajni si ho len otvoriť. Niektoré funkcie aplikácie sú dostupné stále, niektoré len s dátovým mobilným pripojením. Prípadne wifi, ak supermarket ponúka.

Pre bližšie zoznámenie vám ponúkam prvé z oficiálnych videí:

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.