web analytics

Plechová strešná krytina

Hovorí sa „Môj dom, môj hrad“ a môžete sa v ňom cítiť dobre, ale len vtedy, keď doň neprší. Stará strecha ohrozuje celý dom až do základov a preto je treba každé poškodenie strechy riešiť. A keď je na starom dome stará strecha, treba to zobrať „od podlahy“, teda vymeniť celú krytinu.

Keď staviate nový dom, akosi rátate s celkovými nákladmi, že budú vysoké a zväčša sú kryté hypotékou. Horšie s rozpočtom na tom môžete byť, keď vám do lona spadne dedičstvo v podobe staršej nehnuteľnosti. Ak nechcete, aby vám spadol celý dom, musíte sa v krátkom čase rozhodnúť, čo s ním urobíte, ako ho opravíte.

Staré pravidlo hovorí, že dom sa stavia od základov a opravuje od strechy. Ak sa rozhodujete, ako využijete starý dom, či ho predáte alebo ho budete využívať ako víkendovú chalupu, opravte najprv strechu. To vám dovolí za relatívne malé peniaze získať množstvo času. Opravená strecha zabráni ďalšej devastácii starého domu a výrazne sa zníži vlhkosť v jeho miestnostiach. To vám dovolí opraviť elektroinštaláciu, ktorá tiež býva v takýchto objektoch v žalostnom stave, a zabrániť ďalším možným škodám.

Ako na novostavbách, tak aj pri oprave starého domu máte na výber z viacerých druhov krytín. Okrem designu sa môžete rozhodovať aj medzi rôznymi druhmi materiálov a tým aj medzi rôznymi dĺžkami životnosti. A samozrejme rozhodujúca môže byť aj cena. Mladí ľudia pre svoj dom na celý život zrejme budú zvažovať betónovú alebo pálenú škridľu. No ak zvažujete užívať dom, ktorý ste nedávno zdedili alebo výhodne kúpili a onedlho vás čaká dôchodok, zvážte ako by vášmu domčeku pristala plechová strešná krytina. Vyrába sa v rôznych tvaroch, notoricky známy trapézový plech môže pristať aj rodinnému domu, no oveľa častejšie sa používa na hospodárskych budovách. Ale plechová krytina v tvare škridiel pôsobí veľmi dobre a navyše sa ľahko montuje.

Plechová strešná krytina je dostupná nie len v rôznych dezénoch, ale aj v rôznych farbách. A ku všetkému dostanete doplnky na rohy, hrebene, výklenky, k čatorniam. S pomocou šikovného majstra tak môžete plechovú krytinu na svojom dome vymeniť aj v rámci hobby. Rekonštrukcia rodinného domčeka sa tak stane užitočným koníčkom.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.