web analytics

Pokazená kosačka

Keď sa pokazí kosačka uprostred sezóny kosenia, je to takmer hotová pohroma. Medzi májovým dáždikom a slnečným dňom rastie tráva doslova pred očami a váš krovinorez odmieta naštartovať. Čo teraz? Teraz už nič, na takéto prípady je potrebné myslieť dopredu, mať pripravené riešenie a teraz ho len „vytiahnuť zo šuplíka“. Tak čo robiť, keď sa uprostred kosenia pokazí kosačka?

Samotným problémom nemusí byť to, že sa kosačka pokazila. Často býva oprava triviálna a lacná. Problém je, kto ju a kedy opraví. Lebo sme uprostred sezóny, kosačky sa kazia, lebo sa práve používajú. A často preto, že sme zanedbali ich údržbu po sezóne. A teraz sme ich vytiahli z garáží a chceme od nich plný výkon. Jeden opravár je práve chorý, druhý nestíha a ďalšieho v okolí nemáme.

Čakať týždeň či dva a pozerať sa na to, ako nám trávou zarastá záhrada? Mimoriadne situácie vyžadujú mimoriadne riešenia! A takým môže byť urýchlený nákup kvalitného no lacného krovinorezu, ktorý nám kuriér dovezie na druhý deň a popoludní už môžeme skosiť prerastajúcu trávu a udržať ju tak na uzde. Naša drahá značková kosačka tak pokojne počká, kým sa opravárovi uvoľnia termíny a po oprave ju môžeme znova používať. A lacná náhrada zase môže čakať na svoj čas. Alebo si ju možno obľúbime a budeme ju používať častejšie 😉

Ja som si obľúbil krovinorezy značky Fieldmann. Jasne, jedná sa o čínu. Teda opraví ju každý opravár, každý opravár má náhradné diely, nejedná sa o nijakú špecialitku. No slúži dobre. Strednú Fieldmann FZS 3020-B som opotrebovanú po šiestich rokoch vymenil za nový kus, nestála ani stovku. No a väčší model Fieldmann FZS 5003 používam na fakt hustú a vysokú trávu. Dvojtaktný motor je jednoduchý, nemá sa na ňom čo pokaziť, ak aspoň v strede a na konci sezóny vyčistíte vzduchový filter a dávate predpísané množstvo oleja do benzínu, stačí najlacnejší.

Mať dve kosačky môže byť výhodou aj do ďalšej sezóny. Pokazí sa vám jedna? Nevadí, že opravár má veľa roboty a málo času. V garáži máte druhú a kosíte ďalej, ako keby sa nechumelilo.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.