web analytics

Pomáhajú prípravky na chudnutie?

Pomáhajú prípravky na chudnutie? V jednej z internetových diskusií na tému chudnutie a diéty sa objavil príspevok, ktorý dokonale vystihol situáciu okolo diét a znižovania hmotnosti u ľudí a celé ekonomické pozadie „problému“.

Rozsah epidémie obezity je alarmujúci. Mnoho ľudí si myslí, že naberanie hmotnosti je prejavom blahobytu a dostatku potravín, ale obezita je javom, ktorý sa vyskytuje aj u ľudí príjmovo slabších, ktorí si rozhodne nemôžu dovoliť kupovať prebytok jedla.

Silne je zastúpený názor, že problémy s hmotnosťou sú spôsobené nekvalitou potravín. teda používaním náhrad namiesto pôvodne, historicky, používaných zložiek potravy za účelom zníženia nákladov vo výrobe. A zvýšenie ziskov obchodníkov, najmä veľkých reťazcov.

Pokiaľ vás táto téma hlbšie zaujíma, chcete vedieť, čo naozaj jete a čomu s a radšej vyvarovať, pomôže vám stránka http://dobreazdravo.sk.

No ale teraz k názoru, či pomáhajú prípravky na chudnutie. Dovolím si odcitovať celý príspevok od autorky „Alisa“:

Dobře jsi to napsal. Tohle je úplně zbytečné vyhazování peněz. Ono je třeba si uvědomit některé zásadní skutečnosti, před tím, než uvěřím tomu, že nějaký prášek nebo jiný produkt zaručí hubenost.
1) na světě půl miliardy lidí s obezitou
2) další jmiliarda lidí má nadváhu
3) vlády vydají obrovské sumy peněz na léčení různých nemocí, které způsobuje obezita a nadváha, více než za důsledky kouření (a to si kuřáci platí na daních z cigaret)
4) je to závažný světový problém s dopadem na finance a proto člověk, který vyvine lék na obezitu/nadváhu má zaručenou nobelovku.

Tažke abych to schrnula, pokud ten zázračný přípravek ještě nezískal nobelovku – Nekupujte – nefunguje.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.