web analytics

Vyrazte na výlet so správnymi pneumatikami

Väčšina koníčkov mestských ľudí si vyžaduje byť mobilným. Aby ste sa mohli venovať svojmu hobby, musíte sa vypraviť na miesto, kde ho vykonávate. Toto je rovnaké u záhradkárov, poľovníkov, rybárov, športovcov či turistov. A vzhľadom na ciele vašich ciest je ideálnym spôsobom dopravy osobný automobil. Popri nákupoch vybavenia pre svoje koníčky nezabúdajte ani na správnu výbavu vášho dopravného prostriedku.

To, čo vás v aute spája s cestou, čo rozhoduje o vašej spotrebe aj bezpečnosti, čo vám umožňuje auto spoľahlivo ovládať, sú pneumatiky. Dnes aj lacné pneumatiky sú kvalitné a preto nie je dôvod zjazdiť tie staré až na hladko. Dostatočná výška dezénu, viac ako zákonom prepísaných 1,6 mm pre letné pneumatiky, umožní odvod vody zo styčnej plochy kolesa a asfaltu a tým bezpečné ovládanie smeru jazdy automobilu. Kým v zime je najväčšou hrozbou pre vodiča šmyk na zľadovatelej vozovke, v lete to môže byť aquaplaning. Ani nemusí byť búrka, stačí že na vozovke ostane po daždi väčšia kaluž plná vody.

Nie len stabilitu auta za vyššej rýchlosti, ale aj opotrebenie zavesenia a ložísk môže negatívne ovplyvniť poškodený či pokrivený disk. Oplatí sa preto pre letné pneumatiky zaobstarať hliníkové disky a na jar a jeseň meniť celé sady kolies. Rýchlosť výmeny oceníte, keď po krátkom oteplení nastúpi chladný týždeň a chcete vyraziť napríklad do hôr.

Mnoho vodičov používa na aute väčšiu časť roka letné pneumatiky a preto sa oplatí ich nákupu venovať pozornosť. Ak máte pocit, že váš lokálny predajca nemá dostatočne široký výber alebo nie je cenovo flexibilný, objednajte si pneumatiky cez internet. Kuriér vám ich dovezie až domov a kolesá si necháte prezuť vo svojom obľúbenom pneuservise.

Keď sa chcete naplno venovať svojmu hobby, nezabúdajte sa včas postarať aj o svoje auto, ktoré vás za vašou obľúbenou zábavou a predovšetkým späť domov k rodine vždy bezpečne dopraví.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.