web analytics

Vianočné dekorácie: Kúpiť alebo vyrobiť? Aké trendy v dekoráciách tento rok letia?

Vianočné dekorácie: Kúpiť alebo vyrobiť? Vianoce sa blížia. Niektorí z nás nedajú dopustiť na ozdoby, ktoré pamätajú už časy ich babičky, iní sa chcú inšpirovať súčasnými trendmi. Sú ale aj takí, ktorí si ozdoby a adventné vence sami vyrábajú.

Trendy sa určujú dopredu

Pokiaľ chcete vianočné dekorácie a ozdoby nakupovať a necháte sa inšpirovať novými trendmi, potom vedzte, že o tom, čo bude tohtoročné Vianoce v kurze, sa väčšinou rozhoduje už dlho dopredu. Jedným z hlavných ukazovateľov je veľtrh Christmasworld, ktorý prebieha na prelome januára a februára v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Takže v otázke, čo tento rok bude „in“ už je dávno jasno. Podľa frankfurtských trendov tento rok letia ručne vyrábané výrobky, takže ak sa chystáte si zhotoviť napríklad adventný veniec alebo ozdôbky na stromček sami vlastnými rukami, je vám dopriané.

Cenové porovnanie hovorí v ​​prospech vašej domácej práce

Aby ste splnili to, čo v tomto roku vzbudí najväčšiu pozornosť, mali by ste pri výrobe adventných vencov a vianočných ozdôb použiť prírodné materiály. Sušené jablká a pomaranče, škrupiny z orechov, sušené kvety, kôru, rôzne plody ako napríklad jarabiny či šípky. Výroba ozdôb ručne sa rozhodne oplatí, hlavne ak máte záhradku alebo vyrazíte niekam do lesa a suroviny na adventný veniec si nazbierate sami. Za polystyrénový korpus venca s priemerom 28 centimetrov zaplatíte zhruba asi jedno euro, pri dodaní väčšieho balenia s veľkým množstvom korpusov môže byť výsledná cena ešte priaznivejšie. Okrem času na zhotovenie venca a nazbieraní surovín na neho to budú vaše jediné náklady na dekoráciu. Porovnanie s tými najjednoduchšími adventnými vencami, ktoré sa v predaji ponúkajú za cca 10 €, teda vychádza jednoznačne v prospech vašej domáce práce, s ktorou sa dostávate na desatinu predajnej ceny. Navyše budete mať radosť zo svojho výrobku, aj keď napríklad nebude stopercentne dokonalý. Lenže práve v nedokonalosti je krása.

Vianočné dekorácie: Kúpiť alebo vyrobiť?

Dominuje biela a pastelové odtiene

A aké trendy nám tento rok frankfurtský veľtrh predurčil? Z farieb sa na dekoráciách bude najviac objavovať biela a ďalej odtiene zelenej či modrej, ale nie tmavé, ale pastelové. Obľúbené bude sklo, či už číre alebo potlačené. Zaujme zamrznutá výzdoba v ľadovom štýle: trblietky, kryštály, umelý sneh. Medzi klasiku, ktorá zrejme nikdy nevyjde z módy, však patrí staroslovenský štýl, teda prírodné plody, šišky, orechy, jablká, červené stužky. Ak si na stromček zavesíte vlastnoručne nazbierané šišky z borovice, ktorú máte za domom, uviažete ju červený stužkami a výzdobu doplníte ešte podobne zavesenými malými jabĺčkami a orechami zo stromov, po ktorých ste liezli ako malé deti, budete dokonale trendy. Platí však jediné: nenechajte si nič diktovať módou a stromček si ozdobte tak, aby sa páčil predovšetkým vám samotným.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.