web analytics

Sťahovanie v rámci celej Slovenskej republiky, ako na to?

Sťahovanie o pár ulíc, či z jedného konca republiky na druhý. V rámci Slovenska sa sťahujeme pravidelne. Najčastejšie to je kvôli práci a lepším životným podmienkam, alebo kvôli partnerovi. Je len málo ľudí, ktorí sa za celý život nepresťahujú.

No už samotné rozhodnutie o presťahovaní sa je náročné. Ide o razantnú zmenu, ktorá si vyžaduje plánovanie, vybavovačky na úradoch a tzv. štart od začiatku. Nehovoriac o následnom procese sťahovania, ktorý býva najstresujúcejší.

Našťastie sa dá každé sťahovanie v rámci celej SR zvládnuť relatívne jednoducho, ak viete, ako na to.

Ako riešiť sťahovanie v rámci SR

Nebojte sa obrátiť na sťahovaciu firmu, aj keď sa sťahujete naprieč celou krajinou. Môže vás to vyjsť lacnejšie, než keby ste sa sťahovali svojpomocne.

Kvalitné sťahovacie firmy majú pokryté celé Slovensko a tak je jedno, či ide o odľahlú dedinu pri hraniciach, alebo o sťahovanie Bratislava.

Sťahovacia firma je poistená, takže sa nemusíte báť prípadného poškodenia. V takom prípade budete odškodnení. Za svoju prácu nesie firma zodpovednosť. Nehovoriac o skúsenostiach, vybavení a vozidlách, ktorými sťahováci disponujú.

Výhodou je tiež nezáväzná cenová ponuka bez skrytých poplatkov a obhliadka. Obe sú zdarma, takže to stojí minimálne za zváženie.

Sťahovanie môžete riešiť aj svojpomocne, čo vás môže vyjsť lacnejšie, ale aj nemusí.

Je len na vás, ako celý proces zvládnete manažovať a realizovať. Takto však zodpovednosť ponesiete len vy.

Ako sa na sťahovanie pripraviť

V každom prípade je dôležité včas plánovať, pretože s časovou tiesňou stúpa stres. Zarezervujte si sťahovaciu firmu alebo ak sťahujete svojpomocne, tak vozidlo a pomocníkov.

Začnite s inventúrou vašich vecí. Sťahovanie je perfektná príležitosť prejsť si všetko, čo vlastníte a vytriediť veci, ktoré už nepotrebujete a nepoužívate. Také veci môžete darovať, alebo ich jednoducho vyhoďte.

Veci, ktoré budete sťahovať môžete začať postupne baliť niekoľko dní pred sťahovaním. Je dobré ísť v poradí od najmenej využívaných po najpoužívanejšie. Pre efektívne balenie a ochranu vecí používajte krabice, prepravky, vrecia či fólie.

Nezabudnite aj upomenúť úrady o zmene adresy. A na záver, radšej počítajte s rezervou, či už časovou alebo finančnou, pretože málokedy idú veci tak, ako ste si predstavovali. Najmä ak sťahujete svojpomocne. Dôkladná príprava je polovica úspechu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.