web analytics

Stavajte kolmé stĺpy

Presnosť v detailoch podmieňuje kvalitu výslednej práce. Nie len to, ako celá stavba vyzerá, ale aj to, ako dobre funguje a spĺňa svoj účel. Keď pracujeme nepresne, množstvo drobných úprava improvizácií nás zdržuje a predražuje celú stavbu. Platí to aj pri budovaní ohrád a plotov. Šikovná pomôcka nám ušetrí veľa práce aj zdržiavania.

Pekne rovno postavené stĺpy nie len dobre vyzerajú. Ľahšie sa na ne montuje zvárané pletivo. Ale je to celkom fuška udržať ich zvislé, pretože často musíme prikladať zboku vodováhu, kontrolovať najmenej z dvoch strán a hlavne fixovať stĺpy, napríklad pri betónovaní. To všetko výrazne predlžuje čas potrebný na výstavbu plota.

Jedného pomocník a spústu času ušetríte, ak si pred budovaním plota zaobstaráte šikovného pomocníka – stĺpovú vodováhu. Pomôže vám na okrúhlych aj tvarových kovových stĺpoch, pri osádzaní betónových stĺpov a samozrejme aj pri drevených hranoloch alebo koloch. Nastaviteľný uhol dvoch ramien vodováhy dovoľuje presne umiestniť túto vodováhu na akýkoľvek tvar stĺpa. Prichytenie k stĺpom je pomocou gumového pása, na železných stĺpoch pomáha udržať pozíciu štvorica magnetov na vnútornej strane vodováhy.

vodováha na stĺpy

Meranie rovinnosti alebo kolmosti zabezpečujú tri libely v troch osách a v závislosti od nasadenia vodováhy máte možnosť kontrolovať rovinu kolmú na zem alebo vodorovnú. Takže túto malú vodováhu využijete aj pri stavbe stĺpov, ale aj vodorovných konštrukcií. Rovno bude stáť nie len plot, opora pre vinohrad, ale aj drevená pergola lebo záhradný altánok.

plotmarket-sk-728x90-zenturo-1469544197.jpg

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.