web analytics
Aký jogurt kupovať?

Aký teda jogurt kupovať?

Jedna odpoveď by mohla znieť: „Lacný“. Druhá zase: „Zdravý“ a tretia: „Chutný“. A keďže je možné kúpiť aj také, ktoré spĺňajú všetky tri podmienky, ťažko sa mi chápe, prečo dnes zase v potravinách mamička svoje deti počastovala síce chutným, ale vôbec nie lacným a už načisto nie zdravým jogurtom? Alebo má toľko peňazí na lieky, že si to „môže dovoliť“? Aký teda jogurt kupovať?

Konkrétne si nakladala do nákupného vozíka zo desať jogurtov „značky“ CBA. Keďže nedávno vyšiel článok o zdravých jogurtoch, zvedavosť nedala skontrolovať obsah týchto červenobielych kelímkov: škrob z modifikovanej kukurice, glukózovo-fruktózový sirup, červené farbivo. Kde je teda to mlieko, tie mliečne kultúry a ovocie?

Hneď vo vedľajšom regále. Jogurt „Dobrá mama“ obsahuje len mlieko, cukor a ovocie. Nič viac! A pritom jednotková cena za gram nižšia, ako tie umeliny vedľa! Nie som zástancom zbytočného dosládzania cukrom, ale ak už teda má byť jedlo sladké, radšej nech je tam, rafinovaný cukor, ako fruktózový sirup alebo aspartam. Viac o tom, ako tieto sladidlá šarapatia v ľudskom tele nájdete na serveri http://dobreazdravo.sk

Mnoho ľudí vám bude tvrdiť, že deti sú to najcennejšie, čo majú. Prečo potom tak kašlú na ich zdravie? Prečo ich prekrmujú? Veď stačí len prečítať si informácie na obale od potravín, ktoré sa chystáme nakúpiť a trochu pri tom rozmýšľať!

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.