web analytics

Čím kŕmiť psov

happy-dog Rozhodnutie zaobstarať si do bytu či domu psa nie je len o tom, mať spoločníka k starším ľuďom alebo deťom. Okrem venčenia, čo je považované často za jedinú pravidelne sa opakujúcu starosť o nášho nového spoločníka, musíme rozhodnúť aj o tom, čím budeme nášho psa kŕmiť. A hoci sa nám môže táto otázka na prvý pohľad zdať triviálna, ide o vážny problém, ktorý nehodno podceniť. Krmivo pre psov totiž môže predstavovať zaujímavú položku v našom rozpočte a v nemalej miere rozhoduje aj o zdravotnom stave psa a jeho kondícii.

Dávať psovi kosti od nedeľného obeda nie je riešením, kosť je pre psa skôr pochúťkou, ako jedlom. Nehovoriac co tom, že niektoré druhy kostí môžu psom ublížiť. Podobne ako niektoré druhy varených jedál, hoci my ľudia ich považujeme za pochúťku. Pes má predsa len iný tráviaci trakt a aj preto sa vyrába krmivo pre psy so zložením, ktoré vyhovuje psom a ich životným potrebám.

Krmivo pre psov dostať v zásade vo dvoch formách. Najmä pre väčšie plemená sú obľúbené granule pre psov dodávané väčšinou vo vreciach. Oceňujú ich aj chovatelia, ktorí majú viacej psov, napríklad pri rodinnom dome. Výhodou je ich ľahké a pohodlné dávkovanie. Granule Kennels Favourite sú svojou kvalitou zrovnateľné s inými krmivami pre psov, avšak netrpia „prehnanou“ cenou. Pretože ako sme spomínali už v úvode tohto príspevku, rozhodnutie chovať psa so sebou prináša okrem radosti zo spoločníka aj rozhodnutie o pravidelnom zaťažení nášho rozpočtu. Správnym výberom krmiva pre psov môžete toto zaťaženie optimalizovať.

Ďalšou obľúbenou formou krmiva sú konzervy pre psov, oceníte ich nie len pri bežnom kŕmení, ale najmä počas cestovania so svojím štvornohým miláčikom napríklad na dovolenku. V čase, v ktorom je váš pes zvyknutý na kŕmenie, jednoducho konzervu otvoríte a obed vášho priateľa je hotový. Prázdna plechovka poputuje do odpadu a vy sa nemusíte starať, čím nakŕmite vášho psa. Ostane vám už len starosť o vlastný žalúdok.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.