web analytics

Zimné športové aktivity, ktoré si nevyžadujú vysokú investíciu

Zaručene budete s nami súhlasiť, ak povieme, že šport je častokrát koníček, ktorý si vyžaduje finančnú investíciu. Športová výbava, pomôcky, oblečenie- to všetko si vyžaduje obetovať určitú časť nášho rozpočtu. Musíte ale zároveň súhlasiť i s tvrdením, že do športu sa investovať oplatí! V zime však možno robiť aj množstvo športových aktivít, ktoré si nepýtajú až tak veľkú investíciu do vybavenia.

1. Sánkovačka

Čo tak nachvíľku sa preniesť do detských časov a vybrať sa na kopec so sánkami? Pokojne možno využiť lyžiarske oblečenie alebo bežnú zimnú bundu a hrubšie nohavice. A pomôcky? Postačia sánky (a samozrejme, aby poriadne nasnežilo). Ak zimné počasie praje sánkovačke, tak neváhajte a vyberte sa so svojimi detičkami, či blízkymi osobami na najbližší zasnežený kopec v okolí. Prípadne nezabudnite aj na hrubé lyžiarske rukavice pre prípad, že okrem sánkovačky využijete sneh aj na poriadnu guľovačku.

2. Prechádzka do prírody

Moc prírody, čerstvého vzduchu a pohybu možno len ťažko podceniť. Aj počas zimného obdobia padne prechádzka do prírody vhod. A investícia do vybavenia? Takmer žiadna. Postačí teplé oblečenie a vhodné zimné topánky. Zimná prechádzka je zárukou vyvetrania si mysle a navodenia lepšej nálady. A vedzte, že aktívny pohyb prostredníctvom prechádzky má aj celú radu pozitívnych vplyvov na naše fyzické zdravie.

3. Beh

Všetko sa dá, keď sa chce, však? Inak tomu nie je ani v prípade behu počas zimy. Tam, kde je vôľa behať, tam je aj cesta. A rozpočet? Je potrebné investovať do teplého oblečenia (ideálne aj do vrstvy funkčného prádla) a do kvalitných trailových tenisiek vhodných na zimný terén. Pri behu počas zimy odporúčane aj používanie nákrčníkov.

4. Korčuľovanie na ľade

Pamätáte na staré detské dni, keď ste s kamarátmi strávili deň na zamrznutom jazere hraním hokeja? A prečo by ste sa do týchto časov nemohli vrátiť aj teraz? Ak vonku vyčíňajú poriadne mrazy, využite túto príležitosť a vydajte sa na najbližšiu vodnú plochu (ktorá je bezpečná). Je potrebná investícia? Okrem teplého oblečenia budete potrebovať korčule na ľad.

Patria spomínané aktivity medzi vaše obľúbené spôsoby, ako športovať počas zimy? Alebo sme vás inšpirovali vyskúšať niečo nové?

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.