web analytics

Trendy v dekoráciách: Tohtoročné Vianoce budú biele a fialové

S blížiacou sa adventnou dobou prichádza aj otázka, ako si vianočne vyzdobiť byt. Podobne ako v móde, aj v oblasti vianočných dekorácií sa rok čo rok objavujú nové trendy. V súlade s tým sa mení aj ponuka v obchodoch. Zakaždým dostanete veľa originálnych dekorácií v rôznych farbách, zvyčajne ale niektorá z nich prevláda. Práve ona je aktuálnym trendom roka. Ako sa teda nachystať na tohtoročné Vianoce? Aké farby a ozdôbky zvoliť ak chcete byť zaručene „in“?

Začiatkom roka už je rozhodnuté

Pre tento rok už je samozrejme dávno jasné, aké farby budú prevládať. Vianočné dekorácie sa totiž vyrábajú dávno predtým, než obyčajní ľudia začnú na najkrajšie sviatky roka hoci len myslieť. Každoročný vianočný veľtrh sa koná vždy v januári a vo februári v nemeckom Frankfurkte nad Mohanom. Už začiatkom tohto roka teda bolo rozhodnuté o tom, akými farbami budú tie tohtoročné Vianoce žiariť. Dohodli sa na tom odborníci a výrobcovia vianočných dekorácií. Na Vianoce sa zvyčajne striedajú rôzne farby, zrejme najpopulárnejšie ovšem sú biela, červená, strieborná a zlatá, tie patria v oblasti dekorácií medzi stálice.

Stromček s nádychom ľadu

Čo ale vyhrá tento rok? Bude to predovšetkým fialová a biela farba. Biela farba by však nemala žiariť, ale byť doplnená vhodnými pastelovými tónmi. Výborne bude tiež vyzerať napríklad v kombinácii s pistáciovú alebo tiež mätovou či ľadovo modrou. Celkovo je veľmi in, ak majú ozdoby ľadový nádych. Venčeky, guľôčky, zvončeky či reťaze, ktoré budia dojem, akoby práve zamrzli. Snehové vločky sú skrátka dokonalým predstavením tohtoročných vianočných trendov. Evokujú predstavu krajiny plnej snehu, kde nám mráz olizuje tvár a uprostred krajiny stojí vianočný stromček pod príkrovom snehu a ľadu. Ďalším materiálom, ktorý svojim charakterom tiež pripomína zamrznutú krajinu, je sklo. Sklenené guľôčky, banky, zvončeky, tie patria tiež medzi jednu z dlhoročných stálic vianočnej výzdoby, a keď ich vytiahnete z krabíc aj tento rok, rozhodne neoľutujete. Aj keď možno pôjde o dlhoročné kúsky z čias možno ešte vašej babičky.

Atmosféra letí

Naproti tomu out je tentoraz tmavo červená či modrá. Alebo možno nie úplne out, ale ak chcete ísť s dobou, mali by ste ozdoby v týchto farbách možno tento rok nechať odpočívať v krabiciach a poobzerať sa po iných. Naopak výrazne „in“ sú prírodné materiály. Už vlani sa k nim výrobcovia prikláňali a tento rok je tento trend ešte silnejší. Takže kúpte si adventný veniec z pravých vetvičiek ihličnanov. Alebo si ho aj vyrobte sami, keď si ihličky pripevníte na slamový korpus a doplníte stojančeky na čajové sviečky a výzdobou trebárs sušenými plodinami, listami, orieškami alebo skrátka čímkoľvek prírodným, fantázii sa samozrejme medze nekladú. Vlastnoručne vyrobené dielko sa obzvlášť cení. Rovnako tak čokoľvek, čo pripomína atmosféru tradičných slovenských Vianoc. Živý stromček, žiadny umelý. Vlastnoručne vyrobené ozdoby, ideálne aj z prírodnín ako je slama, šišky, orechy, drevo, listy, sušené kvety a ovocie. To všetko doplniť doma upečenými vianočnými sladkosťami. Skrátka postarajte sa, aby u vás doma nechýbala skutočne domáca atmosféra.

Vyberte si, čo vám najviac vyhovuje

Luxusne potom bude vyzerať ďalšia trendy farba, ktorou je pre tento rok fialová. Výborné je skombinovať ju občas s bielou či zelenou. Fialový môže byť aj váš adventný veniec, pretože fialová patrí medzi farby pôstneho obdobia. Platí však jedno jediné. Každý by si mal svoje vianočné sviatky, ozdoby a všetky dekorácie urobiť tak, aby sa páčili jemu samotnému. Trendy vo svete sú jedna vec a vaše duševná a rodinná pohoda vec druhá. Zvoľte si preto farby a charakter dekorácií tak, aby ste predovšetkým vy sami v nich cítili dobre. O to predsa o Vianociach ide predovšetkým.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.