web analytics
Fungujú krabičkové diéty?

Fungujú krabičkové diéty?

Svet zachvátili dve epidémie. Jedna ohrozuje ľudí nadmernou hmotnosťou ich tela a tá druhá ohrozuje ich peňaženky v mene diéty predávanej v škatuliach. O čo ide a komu to prospeje? A funguje to vôbec?

Existuje viacero dôvodov, prečo človek priberá. Nie je ambíciou tohto článku ísť do hĺbky, na to sú iné zdroje, ktoré sa venujú zdravej výžive systematicky. V princípe ale ide o to, že človek priberie, keď je veľa (a súčasne sa menej hýbe), teda príjem energie z potravy je väčší, ako jej výdaj pohybom, športom, prácou. Alebo je nekvalitné potraviny, ktoré okrem „skrytých“ tukov a cukrov obsahujú aj iné chemikálie, konzervujúce a dochucujúce jedlo, a tieto dodatkové látky sa ukladajú v tele človeka. Telo má dosť problémov s ich vylučovaním, súčasne z týchto potravín nemá energiu využiteľnú pre pohyb alebo živiny pre stavbu a regeneráciu tela a výsledkom sú nepekné tvary tela.

Fungujú krabičkové diéty?
Fungujú krabičkové diéty?

Každý s obezitou diéty sa chytá a rovnako ako topiacemu sa slamka mu to nepomôže. Prečo? Zo samotného princípu diéty. Na vopred určený čas obmedziť príjem potravy, alebo zmeniť jej zloženie, prípadne cvičiť a po jej skončení sa vrátiť k predchádzajúcemu životnému štýlu a stravovacím návykom.

Po drastickom sebatrýznení a po zázračných pilulkách, ktoré ak nepomohli, tak aspoň neškodili (iba peňaženke) je tu nový zázrak organizovaného chudnutia, krabičková diéta.

Je založená na princípe dávkovania stravy v presne určených časových intervaloch a v presne určených dávkach (hmotnosti a živín).

To je presne ten spôsob, ktorý vedie k cieľu, teda zníženiu hmotnosti, redukcii tuku v tele a zlepšeniu zdravotného stavu. Lenže.

Ak si niekto objedná u dodávateľskej firmy krabičkovú diétu na povedzme 30 dní, tak je veľmi pravdepodobné, že schudne. A keď po skončení cyklu bude jesť a žiť ako predtým, tak prečo si myslí, že zase nepriberie?
Ak niekto dokáže jesť stravu z plastových krabičiek od dodávateľskej firmy, prečo si takto nemôže stravu pripravovať sám a jesť takto dlhodobo?

Takže z krabičkovej diéty ako metódy úpravy stravovania sa zase stal prachsprostý biznis. Navyše už sa objavujú indície, že kvalita potravín niektorých dodávateľov nemusí byť práve najlepšia. Pretože zdravo jesť neznamená len jesť primerané porcie, ale aj kvalitné potraviny bez lacných, no zdraviu minimálne máloprospešných náhražok.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.